Stosunki miedzynarodowe e learning

Kontakty międzynarodowe są bardzo popularne w dobie globalizacji. Nowe wynalazki w strefach transportu oraz komunikacji znacznie skróciły dystans między państwami, i nawet kontynentami. Teraz adresat otrzymuje list po paru dniach, natomiast nie po paru miesiącach, gdy wtedy bywało wcześniej. Zawsze można też do kogoś zadzwonić i zintegrować się bezpośrednio. Podróż na drugi koniec świata nie zajmuje już lat, ale wystarczy jedynie kilka godzin samolotem. Współcześnie odległe kraje są dla nas na wyciągnięcie ręki i dzięki mediom - prasie, telewizji, internetowi.

Pojawiło się wiele różnych oferty współpracy. Wyjazdy zagraniczne stawały się silniejsze oraz popularniejsze, i co wewnątrz tym chodzi - także wiele częstsze. Obecnie bez problemu można zakupić się na różny kontynent, gdzie obowiązuje zupełnie inna cywilizacja i nowe obyczaje. Wystarczy bilet na samolot również ważna wylądować w Azji, w Afryce albo na obcej wyspie. Zamienia się także sytuacja polityczna na świecie. Po skończeniu strefy Schengen zniesiono większość granic w Zgody Europejskiej i wszystek jej obywatel może śmiało podróżować między państwami.

Intensywne kontakty wielokulturowe wymagają dobrego przygotowania. Firma, jaka pragnie kupić nowe rynki zagraniczne, wiele zarobi na przyjęciu odpowiedniego pośrednika, który dobrze przedstawi proponowaną ofertę. Bardzo drogie są w ostatnim przykładu tłumaczenia ustne. Polskie przedsiębiorstwo w asyście tłumacza może zająć targi międzynarodowe, bezpośrednio przychodząc do zainteresowanych. Wizyta przedstawicieli japońskiego koncernu samochodowego w własnej fabryce przebiegnie znacznie zdecydowanie w obecności tłumacza. Bez tłumacza nie mogłyby się odbywać także spotkania polityczne na poziomie międzynarodowym. Obecność osoby, która potrafi daną kulturę, pozwala uniknąć wpadek i niejasności. To drogie w ogromnych negocjacjach, gdzie czasem drobne szczegóły mogą zdecydować na szczęściu transakcji.