Terapia biorezonansowa – jest to badanie energetycznie aktywnych punktów w ciele. Są one nazywane meridianami. Każdy z nich odpowiada za działanie różnych organów. Dzięki naszemu urządzeniu jesteśmy w stanie sprawdzić każdy z tych punktów – w jaki sposób pracuje i czy jest obciążony.

Każda z naszych organów wydziela swoją własną częstotliwość – tak zwaną biofalę o różnych wartościach. Urządzenie za pomocą ukierunkowanej fali elektromagnetycznej zbiera informacje z organizmu, czy nie znajdują się w nim jakieś czynniki patologiczne, które w jakiś sposób osłabiłyby organizm, mowa tu o:

  • Pasożytach – zwłaszcza ich odchody są bardzo toksyczne dla organizmu; niektóre z pasożytów żyją w symbiozie z naszym ciałem, ale to tylko niektóre.

  • Bakteriach – podobnie, jak pasożyty część z bakterii żyją z naszym organizmem w symbiozie. Dopiero w stanach osłabienia funkcji obronnych organizmu, rozpoczyna się proces namnażania bakterii współpracujących.

  • Grzybach – w naszym organizmie najczęściej występującym rodzajem grzybów są Candida – utrzymują się na błonach śluzowych w: jamie ustnej, przełyku, drogach rodnych i tak dalej.

  • Wirusach – umiejscawiają się one w różnych organach i ,,zimują”. Jesteśmy tego nieświadomi, ale praktycznie rzecz biorąc, każdy z nas ma w sobie wirusa. Najpopularniejszym z nich jest Herpes 1 – wirus opryszczki wargowej lub Rihnovirus odpowiedzialny za katar i przeziębienie.

  • Alergiach – najbardziej popularny podział to: wziewna, kontaktowa i krzyżowa (połączenie wziewnej i kontaktowej). Możemy być jak najbardziej nieświadomi posiadanej alergii. Często jest tak, że nasz organizm nas instruuje, że coś jest nie w porządku na przykład poprzez: wzdęcia, plamy na skórze, swędzenie skóry głowy, suchość gardła i błon śluzowych nosa i tak dalej. Problemy skórne często się pojawiają, gdy mamy problem z wątrobą. Wzdęcia, kiedy mamy nietolerancję pokarmową i nasz organizm nie jest w stanie strawić jakiegoś pokarmu.

 

Jeżeli okaże się, że w naszym organizmie faktycznie znajdują się wyżej wymienione czynniki patologiczne, wtedy analizując wyniki takiego badania, przystępujemy do ustalenia terapii wykonywanej również biorezonansem. Taka terapia jest w czymś rodzaju leczenia, ale w terminologii medycyny niekonwencjonalnej stosowniej używać terminu niwelowanie lub usuwanie. Tak samo jak w przypadku diagnostyki, do ciała przesyłana jest ukierunkowana fala biorezonansowa, która albo:

a) wspomaga organizm w walce z czynnikiem szkodzącym,

b) wysyła fale bezpośrednio do czynnika patologicznego, bez wspomaga organizmu do walki z nim.

Taką terapię trzeba prowadzić w serii, minimum 8 zabiegów w odstępach od 5 do 10 dni.